Świadectwo Anety

Wychowałam się w rodzinie katolickiej, w której temat związany z Panem Bogiem nie były jakoś szczególnie poruszany. Nawyki związane z Kościołem przejęłam na zasadzie powtarzania zachowań rodziców. Była to rutyna, czasem nawet przymus. W szkole podstawowej przeżyłam okres fascynacji Marią. Codziennie odmawiałam różaniec, koronkę, litanie, brałam udział w pielgrzymkach…  Myślałam nawet o zakonie! Byłam jednocześnie osobą, która z niczego nie potrafiła się cieszyć, ciągle się zamartwiałam, obwiniałam, byłam przygnębiona, nie miałam w sobie żadnej radości. Do tego towarzyszyły mi przezwiska, które mnie zasmucały jeszcze bardziej… W szkole średniej to wszystko się skończyło, kiedy zobaczyłam jak żyją moje koleżanki. Pojawiło się wtedy pierwsze piwo, papieros, nieszczęśliwe miłości. Po jakimś czasie, w liceum poznałam Miłosza (od 2011 roku jesteśmy małżeństwem).

Właśnie z Miłoszem trafiliśmy na kurs Alfa, podczas którego się nawróciłam. Na trzecim spotkaniu usłyszałam, że Jezus umarł za nasze grzechy. Słyszałam o tym od zawsze, ale nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Zawsze było to dla mnie jakieś odległe wydarzenie z którym nie mam nic wspólnego. Dopiero w tym momencie zrozumiałam, że to konkretnie za moje osobiste grzechy Bóg ofiarował swojego Syna! To był chyba największy szok w moim życiu! Nigdy w ten sposób nie myślałam, docierało to do mnie przez dwie kolejne nieprzespane noce! (Miłosz przeżywał to samo w tym samym czasie). Bardzo dziękowałam Panu Bogu za to, co dla mnie zrobił, modliłam się i płakałam. Postanowiliśmy, że razem chcemy iść za Chrystusem.

W czerwcu 2013 r. przyjęliśmy chrzest wiary. Jestem bardzo wdzięczna, że Pan dał nam, jako małżeństwu nawrócić się w tym samym czasie. Od momentu w którym poznałam Jezusa widzę sens w swoim życiu, a perspektywa wieczności z Bogiem jest dla mnie najcenniejsza. Jednocześnie też potrafię cieszyć się tym, co jest tu i teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *